BNL Elevator Pitch Online Ötletverseny – 2024

2024. 11. 11.

Szeretnéd tudni, hogy az ötleteid tényleg olyan jók-e, mint amilyennek gondolod? Van egy erős csapatod, és folyton azon töröd a fejed, hogyan válhatnátok sikeres vállalkozóvá? Ha igen, itt az idő, hogy kipróbáld magad a BNL Elevator Pitch 2024 online ötletversenyen! Kihagyhatatlan lehetőség, hogy bemutasd, miben vagytok igazán profik – egyedi és izgalmas ötletekkel várunk titeket!

Miért a BNL Elevator Pitch?

A BNL Elevator Pitch egyedülálló alkalom arra, hogy csapatod innovatív elképzeléseit eljuttassátok a befektetők elé, és megmutassátok, hogy készen álltok a kihívásokra! Ha régóta dédelgetsz egy nagyszerű ötletet, és készen állsz arra, hogy megoszd a világgal, ez a verseny neked szól! Az „elevator pitch” az a pillanat, amikor röviden és hatásosan kell bemutatnod az ötletedet, meggyőzve a befektetőket és partnereket.

Hogyan zajlik a verseny?

Az esemény teljes mértékben online zajlik, így bárhol is vagy, lehetőséged lesz részt venni! Mutasd be magyarul vagy angolul, hogy milyen projektet hoztál létre – egy 8 perces pitch formájában, a BNL Start Partners tapasztalt befektetői előtt. A legjobb ötletek akár befektetési lehetőséget is kaphatnak!

Felkészülési lehetőségek

A versenyt megelőzően két kiváló szakember segítségével hangolhatjátok finomra az előadásotokat:

 

  • 2024. november 19. (kedd) 17:00-18:30 óra: DEÁK CSABA  – Üzleti modellek

Deák Csaba az innováció területével két évtizede foglalkozik, részben fejlesztő tanácsadóként, másrészt egyetemi oktatásban. 2005-től 2010-ig egy innovációval, innovációmenedzsmenttel foglalkozó kutatóintézetet vezetett. Számos KFI projektet valósított meg, vezetett, illetve felügyelt felső vezetőként. 2012-2014 között a Nemzeti Innovációs Hivatal stratégiai elnökhelyettesi pozícióját töltötte be. 2006 óta tagja az ISPIM (International Society for Professional Innovation Management) nemzetközi szervezetnek. 2009 és 2015 között az ISPIM tanácsadó testületének tagja, majd 2015-től örökös taggá választották. Professzorként innovációs tárgyakat tanít kiemelkedő hazai és külföldi egyetemeken. 2017 óta minősített FORTH innovációmenedzsment tanácsadó. 2021 áprilisában jelenik meg innovációmenedzsment könyve.

 

  • 2024. november 20. (szerda) 17:00-18:30 óra: BRUZSA GÉZA – PITCH témakörben

15 év retail banki tapasztalattal rendelkező startupper, jelenleg az instacash-t fejlesztő  Fintrous Group vezérigazgatója, aki azt tűzte ki zászlajára, hogy saját fejlesztésű alkalmazásukkal élménnyé teszik a hiteligénylést a vásárlások helyén és pillanatában, nemzetközi szinten is. Értékesítési tanácsadóból Lakossági Üzletfejlesztési Igazgatóvá válása útján megtanulta, hogy mik az ügyfelek frusztrációi és megtapasztalta, hogy mik a bankok nehézségei ezek megoldásában. Tanulmányait a Miskolci Egyetem gazdaságtudományi karán végezte.

 

A zsűri – Valódi szakértők, valódi visszajelzés

A BNL Start Partners inkubátorház vezetői, Tajthy Krisztina, Szőke Márton, Bálint Viktor és Salamon Imre, megvizsgálják és értékelik az ötleteiteket. A prezentáció után kérdéseket tesznek fel, amelyekkel segítenek rávilágítani az ötletetek erősségeire és fejlesztendő pontjaira. Ez az egyedülálló lehetőség új szárnyakat adhat ötleteidnek!

 

Tajthy Krisztina

Diplomáját 2002-ben a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karán szerezte, mint közgazdász. Karrierje során elsősorban pénzügyi és üzletfejlesztési területen szerzett tapasztalatot. 2006-ban csatlakozott a banki szoftverfejlesztő cég, az IND Group csapatához, ahol 2010-től operatív vezetőként működött közre a cég több körös tőkebevonási folyamataiban majd a cégértékesítés előkészítésében. Párhuzamosan bekapcsolódott az észak-magyarországi régió informatikai cégeit tömörítő IT klaszter munkájába, melynek 2010-től 2021-ig volt az igazgatója. A BNL Start Partners inkubátorház felépítésében a kezdetektől részt vett. A 2017-ben indult miskolci székhelyű inkubátor pre-seed és seed fázisú startupoknak nyújt szakmai támogatással kombinált finanszírozást. 2021 májusa óta az Informatikai Vállalkozások Szövetségének főtitkára.

 

Szőke Márton

1998-ban, bécsi közgazdaságtudományi egyetemi évei alatt alapítja első kereskedő vállalkozását, mely később biztosítja az Indextools web analítikával foglalkozó interetes SaaS vállalkozás indításához szükséges kezdeti tőkét. 2001-től az Indextools CEO-jaként fő fókusza a stratégiai  tervezés és termékvízió. Gyors növekedési fázis után 2008-ban a céget világszinten a Top 5 web analtikai vállalkozás között jegyzik, bevételeinek 99%-a nemzetközi ügyfelektől érkezik, amikor 2008 májusában a Yahoo! Inc. felvásárolja azt. 2008-2011-ig a Yahoo Hungary Labs ügyvezetőjeként a szervezet  és a technológia integrációjáért felel. 2011-től privát befektetőként fektet több fiatal vállakozásba, jellemzően más intézményi befektetőkkel közösen.  Autohop nevű befektetését a francia BlaBlaCar vásárolja meg 2015-ben, Soneas nevű befektetését a spanyol Uquifa 2018-ban, a Tresorit-ot 2021-ben a Swiss Post vásárolja fel. Folyamatban lévő befektetései között szerepel többek között a Bitrise, Recart, Logiscool vagy a Ydistri. 

 

Bálint Viktor

Viktor a BnL cégcsoport színeiben innovatív technológiai vállalatok fejlesztésével foglalkozik. Befektetőként és tapasztalt tanácsadóként a magát “smart-money”-ként is hívó BnL-csoport elsődlegesen b2b és fintech fókuszú cégek nemzetközi felfuttatásában vesz részt – az inkubációs időszaktól kezdve egészen a növekedési fázisig. E mellett egyik alapítója a Codecool alternatív programozóiskola-láncnak. A BnL modellt az első hazai Fintech exit alapozta meg: Viktor is részese volt az IND Group sikertörténetének. Korábban Viktor tapasztalatait prominens nemzetközi nagyvállalatoknál színesítette – mint a Misys, a PwC Magyarország vagy a Sanoma -, marketing és üzletfejlesztési vezetői pozíciókat betöltve.

 

Salamon Imre

Imi közgazdászként végzett banki, innovációs szakértő. Szakterülete a digitális transzformáció és az hogyan tudja egy vállalat a meglévő technológiákat új üzleti modellek kialakítására használni, illetve ezzel az üzleti modelljét jövőállóvá tenni. Több, mint 15 éves tapasztalata van üzletfejlesztési területen. Stratupokkal közelebbről 2018 óta foglalkozik, a BNL csapatának 2023 óta tagja, mint tanácsadó.

 

Miért éri meg részt venni?

A verseny során szerzett tapasztalatok, a zsűri visszajelzései, és a befektetési lehetőség mind hozzájárulnak ahhoz, hogy ötleted szintet lépjen. A BNL Start Partners Inkubátorház folyamatosan keresi a legújítóbb, legizgalmasabb ötleteket, amelyeket szakmai támogatással kombinált finanszírozással tud támogatni.

Regisztráció és verseny részletek

1. Regisztrálj az alábbi Google forms-on a BNL Elevator Pitch online ötletverseny előzetes felkészítésre és az ötletversenyen való részvételre, ezen a linken: LINK

2. Az BNL Elevator Pitch online ötletversenyre jelentkezők esetén 2024. december 01. (vasárnap) 24:00 óráig kérjük megküldeni az ötlethez, csapathoz tartozó bemutatkozó PITCH decket (ehhez ajánlást itt találtok: LINK) az hello@bnlstart.com email címre. 

3. A beérkezett bemutatkozó anyagok előzetes értékelésére 2024. december 02. (hétfő) 18:00 óráig kerül sor, azt követően kapnak a továbbjutott csapatok meghívót az online 10 perces bemutatkozásra a zsűri előtt (maximum 10 csapat), ezen értesítések megküldésének határideje a BNL részéről: 2024. december 03. (kedd) 12:00 óra 

4. BNL Elevator Pitch online ötletverseny zsűri előtti bemutatkozás dátuma online formában: 2024. december 05. (csütörtök) 14:00-17:00 óra
Minden kiválasztott csapat maximum 10 percben adhatja elő ötletét, ezt követően a BNL Board tagjai kérdéseket tesznek fel a csapathoz.

5. A döntőt követően a döntős csapatok számára visszajelzés küldése 2024. december 06-ig kerül sor, az előzetesen megadott email címekre. 

 

Ne hagyd ki ezt a remek lehetőséget! Regisztrálj most a BNL Elevator Pitch 2024 ötletversenyre, és mutasd meg, hogy a következő nagy ötlet a tiéd!

 

Üdvözlettel,

A BNL Elevator Pitch csapata